Problémy s dosažením orgasmu

I takové problémy dovedou mnohým výrazně zkomplikovat život. Je tady trochu obtížnější situace, protože do minulosti nelze jít přes nepříjemné pocity. Tedy alespoň v tomto případě.

Na sezení přišla asi čtyřicetiletá žena, která nemohla dosáhnout sexuálního uspokojení při styku s mužem.

...Sezení začalo tím, že si vybavila svoji poslední "nedokonalou" zkušenost. Celou věc si vybavila jako příjemný zážitek bez konce, jak to sama charakterizovala.

...Postupně si vybavila několik podobných starších událostí a pomalu začalo svítat. Vybavila si podstatně starší prožitek. Byl to jeden z jejích prvních sexuálních pokusů v tomto životě. Protože z toho měla strach, povzbudila se vykouřením cigarety marihuany. Dostala odvahu, a jak sama popisovala i "chuť" na sex. Jenže tady se objevil háček. Po vykouření cigarety se dostala mimo tělo a pak necítila žádné fyzické vjemy. Své tělo ovládala jen na dálku a vrátila se do něj až pod ledovou sprchou. Bylo zajímavé, jak popisovala své postřehy: "Ležím v posteli a zároveň sedím na okně a dívám se ven"...

Situaci bylo potřeba procházet opakovaně tak dlouho, až si začala uvědomovat fyzické vjemy.

Co se vlastně stalo? Při prvních sexuálních prožitcích se pomocí drogy dostala mimo tělo a při dalších "pokusech" se jí tento stav připomínal a opět se vše odehrávalo stejným způsobem, i když od té doby již žádnou drogu nebrala.

Další příklady...

Ing. Dalimila Valdová, dalina@regrese.cz