Nefunkčnost ledvin u dítěte

Přišla paní s tím, že se jim v rodině narodilo miminko, kterému nefungují ledviny. Lékaři tento stav označili za definitivní s tím, že chlapeček bude celý život odkázaný na dialyzační přístroj.

...Chtěla jsem, ať si miminko představí. Je prý nějaké zamračené..."

"Je mu zle. Ví, že něco v něm nefunguje, nechce ze sebe nic vypouštět. Připadá mu to prý strašně blbé, jako špína. Je to hnus. Nechci to ukazovat před druhýma"... Ptám se, kdy se mu to tak znelíbilo. Říká, že je zavřený ve vězení..."Tam to dělám pod sebe. Je to hnusné. Umírám v tom asi. Chci raději zemřít, jsem tam jak prase"... Pak si uvědomuje, že někde kradl. Protože byl líný a nechtělo se mu dělat. Chytili ho na tržnici. Odvlekli do vězení. Tam byl asi půl roku. ..."Nechali mě tam chcípnout. Radši chcípnout, než žít v takovém sajrajtu..." Po opakovaných průchodech si uvědomil, že tyto myšlenky patří do doby, kdy kradl na trhu a pak přišlo potrestání. Když mu to došlo, cítil velkou úlevu.

Výsledek: Po několika dnech miminko z nemocnice propustili s tím, že ledviny se nějak umoudřily a začaly fungovat. Zajímavá je i rekordní doba tohoto sezení. Pouhých 30 minut!!!

Další příklady...

Ing. Dalimila Valdová, dalina@regrese.cz