Bolest zápěstí

Asi šedesátiletá paní si před týdnem zlomila při pádu ruku v zápěstí. Kosti jí museli operativně srovnat. Dostala sádru a léky proti bolesti. Ty však nezabíraly, ruka urputně bolela, paní byla nervózní a naštvaná, jak sama říkala, na celý svět.

...V regresi jsme několikrát prošly její úraz. Nejdříve to procházela tak, že je naštvaná, že zakopla o nějakou trubku... "kterou tam zase nechali, zase to neuklidili"... Pak jí došlo, že tam byla proto, že byla potřeba na spravovaný plot. Prošla si hlavně tu část, kdy si při pádu ruku přisedla a kosti nevydržely. Pak cestu do nemocnice i celou operaci, kdy jí ruku rovnali a následně sádrovali. Procházela si to opakovaně, až ruka přestala bolet.

...Pak si vybavila starší událost z roku 1856, kdy přišla o ruku. Stalo se to v lese. Byla muž, který kácel stromy... "Je přestávka na svačinu. Ještě po mně jeden chce, ať mu něco přidržím, že to chce dodělat a pak mít klid. Přidržuju to. Uhni! Chci ty dřeva rozevřít, ať to jde líp. Sakra, au. Obrovská bolest, mám strach. Omdlívám, padám na zem. Všude spousta krve. Jsem zmatený. Všichni ke mně letí. Řvu bolestí. Pak přichází úleva. Je mi už všechno jedno. Dívám se na ně, jak tam dole zmatkují. Letím nad vesnici"... Pak si uvědomuje, že ten, kdo ruku usekl, je její současný manžel. Udělal to schválně, měli vzájemné ostré spory. To vyšlo najevo až tehdy, když událost procházela potřetí.

...Vybavuje si, že svému současnému manželovi asi před dvaceti lety pustila na ruku dlaždici, kterou mu podávala při opravě chodníku. Taky to udělala schválně...

...Dále si vybavila, že ve 14. století se dívá, jak zlodějům za trest usekávají ruce. Dívali se na to s kamarády a měli z toho atrakci. Pak pochopila, že to nebyl zrovna nejlepší způsob, jak krátit volný čas...

Sezení trvalo něco přes dvě hodiny. Ruka přestala bolet. Zlomenina se zahojila a nebylo potřeba ani chodit na dříve avizovanou rehabilitaci.

Další příklady...

Ing. Dalimila Valdová, dalina@regrese.cz