Bolest pod žebrem

...Muž ve středních letech, trpí bodavou bolestí pod žebrem, dále bolestí zad, projevuje se velká únava a pocit bezmoci, občas bolí klouby v celém těle. Tyto problémy trvají několik let. Docházel k lékaři, bral léky tišící bolest, v nemocnici dostával kapačky. Vždy se mu trochu ulevilo, ale za krátkou dobu se problémy vrátily.

Nejdříve si vybavil událost z doby před několika lety, kdy se tyto pocity začaly objevovat. Byly tak silné, že se ocitl v nemocnici.

Pak si vybavil starší událost ze středověku. ...„Vidím nějakou ženskou na ulici, na trhu. Bavíme se spolu. Dříve jsme byli milenci. Ona je bohatá, má moc. Já jsem jen obyčejný chasník. Ona chce, abychom se zase stýkali. Já to nechci. Říkám, že ji už nechci vidět. Ona mi vyhrožuje. Rychle odcházím. Další den jdu po ulici, najednou mě někdo zezadu chytá za ruce. Prý to mám za to. Svazujou mi je. Nevím, co se děje. Pak mě někam vlečou. V dálce vidím tu ženu. Vzpomínám, jak mi vyhrožovala. Mám pytel na hlavě. Nic nevidím. Jdu po schodech, asi do sklepa. Pak to vidím, sundali mi tu kapuci z hlavy. Mučírna. Sklep, skřipce…. Jsem natažený na skřipci. Mám svázané ruce a nohy. Vidím člověka, nevidím mu do tváře. Má ji zakrytou. Chodí pořád okolo. Já se nemůžu pohnout. Jen hážu hlavou. Vidím tu siluetu, jak chodí okolo. Pro něco jde. Drží nějaký nástroj. Vypadá to jako kleště. Křičím, že jsem nic neudělal. Mám strach. Ležím natažený. Přichází ke mně zprava. Rve mě těma kleštěma. Křičím. Mám strašný strach. Jsem v křeči. Hysterický stav. Natahují mě a potom pálí. Pak omdlím. Chvíli mě nechají. Polijou mě vodou, probírám se. Pak zase. Hrozná bolest. Bolí mě játra. Pálí mě to, bolí, jakoby se něco trhalo z boku. Trhnutí. Vidím kus masa. Praskají mi klouby. Hlavně ty velké – ramena, kolena, kotníky. Páteř jakoby chtěla prasknout. Pak nic. Jsem unavený, bezmocný. Umírám. Ne hned. Když mě sundávají, ještě žiju. Jenom matně si už ale uvědomuju, jak se mnou pohybují. Pak umírám. Jsem rád, že je po všem“...

Sezení trvalo necelé tři hodiny. Když se podařilo celou událost dobře zpracovat, bolesti ustoupily. Sezení proběhlo před pěti lety a stav je trvalý.


Seznam dalších případů naleznete zde.

dalina@regrese.cz, breta@regrese.cz