Bolest kyčelních kloubů

Pětačtyřicetiletý muž trpí bolestmi kyčelních kloubů, více bolí levá strana. Bolesti se začaly objevovat po třicítce, postupně, nenápadně. V současnosti jsou velmi silné, bere léky, byl nucený omezit, či spíše úplně vynechat sport. Lékař navrhuje operativní zákrok, přestože fyzická změna není po vyšetření zřejmá.

...„Jedu na motorce. Jsu ještě mladý. Jedu tajně, s kamarádkou. Frajeřina. Jedu rychle chci se ukázat. Zatáčka. Nezvládám to. Sakra. Letíme mimo cestu. Kamarádka spadla hned na prvním hrbolu. Má štěstí. Je v trávě. Já letím s motorkou přímo proti stromu. Rána. Pak nic. Za chvíli slyším hlas. „Probuď se!“ Sklání se nade mnou. Pláče. Mám strach, co na to řeknou naši. Velká bolest kloubu na levé straně. To byla šupa. Nalomený nárt. Levý. Víc jsem to schytal zleva. Taky mám roztrženou pusu. Naštěstí! Nemusím hned nic vysvětlovat. Slyším houkání. Někdo zavolal sanitku. Ošetřují mi pusu. Pálí to, ale víc bolí kyčel. Nemohu došlápnout na nohu, nakládají mě na nosítka. Pak ležím v sádrovém krunýři. Říkají, že mám taky naštíplou pánevní kost. Měsíc, nebo víc. Bolí to pak asi ještě půl roku, pak cvičím, je to lepší. Pak to úplně přestává“...

Po zpracování této události (celkem sezení trvalo necelé tři hodiny), kterou si klient velmi dobře pamatoval, zmizely všechny nepříjemné pocity, přestal brát léky a vrátil se k fyzickým aktivitám. Tady je dobře vidět, že se nemusí jednat jen o situace, které se jeví jako z minulých životů, ale stačí důkladně projít nedávnou věc a je po problému.


Seznam dalších případů naleznete zde.

dalina@regrese.cz, breta@regrese.cz